WhatsApp, iOS 9 Kullanıcılarına Desteğini Kesti

WhatsApp, iOS 9 Kullanıcılarına Desteğini Kesti

Yayın Tarihi: 19/03/2021

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma devi WhastApp, aniden gelen yeni karar ile iOS 9 kullanıcılarına WhatsApp kullanım desteğini kesti. Yeni gelen karar iOS 10 ve üstü kullanıcılarını etkilemeyecek.

Geçtiğimiz aylarda gizlilik ilkesi ile gündemden düşmeyen uygulama, şimdi ise ani kararı ile gündemden düşmeyeceğini söyleyebiliriz.

WhatsApp, resmi internet sitesinde yayınladığı haber ile Apple’ın iOS 9 işletimci ile çalışan telefonlarında kullanım hizmeti artık sunmayacaklarını açıkladı.

Alınan yeni karar ile Iphone 4S kullanıcıları artık WhatsApp uygulamasını yükleyemeyecekleri anlamına geliyor. Bu durum milyonlarca kullanıcıları etkileyecek gibi görünüyor.

WhatsApp yapmış olduğu ani hamle ile yalnızca Iphone kullanıcılarının iOS 9 işletimcisine sahip olan telefonu Iphone 4S için geçerli olacağının açıklamasını kullanıcılarına sundu. Android kullanıcıları için değişen bir durum söz konusu değildir. Android kullanıcılarının en az 4.0.3 sürümünün kullanılması halinde desteklerini kesmeyeceklerini açıkladı.