WhatsApp’ın Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik: Sesli Arama ve Görüntülü Arama

WhatsApp’ın Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik: Sesli Arama ve Görüntülü Arama

Yayın Tarihi: 05/03/2021

Çevrimiçi mesajlaşma ve ses temelli iletişim kurulan uygulama WhatsApp, kullanıcılarının kaliteli deneyimler elde etmesi için çalışmalar sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl ‘gizlilik politikası’ konusuyla gündeme girmişti ancak hala gündemde olan bir konu olduğunu da söylemek gerekir.

WhatsApp, sunduğu yeni özelliği ile artık masaüstü sürümü olan Web WhatsApp kullanıcıları görüşmelerinde sesli arama ve görüntülü konuşma yapabilecek. Öncesinde WhatsApp beta sürümünü sayılı kullanıcılarıyla test etmişti şimdi ise tüm kullanıcılarının kullanımına sundu.

Yalnızca mobil sürümünde kullanılan sesli arama ve görüntülü konuşma özelliği, masaüstü sürümüne gelmesiyle beraber kullanıcılarına birçok kolaylığı da sunuyor. Masaüstü sürümünde sesli veya görüntülü konuşmalarınız esnasında bir başka siteye girip işinizi halledebileceksiniz.

WhatsApp’ın yetkililerinden gelen açıklama şu şekilde: “Pek çok insanın sevdiklerinden uzak kaldı ve yeni çalışma yöntemlerine adapte oldu. Biz de WhatsApp’ın bulunulan yerden veya kullanılan cihazdan bağımsız olarak fiziksel iletişime en yakın hissi sağlamasını istiyoruz.”

WhatsApp yeni özelliği şu anlık yalnızca birebir görüşmelerde kullanılabilecek, grup sohbetlerinde yeni özellik kullanılamayacak. İlerleyen zamanlarda yeni güncellemelerle geleceğini düşünebiliriz. Aynı zamanda görüşmeler uçtan uca şifreli bir şekilde gerçekleşecek