WhatsApp'ın Gizlilik Politikasını Kabul Etmeyen Kullanıcılar Neler Yaşayacak?

WhatsApp'ın Gizlilik Politikasını Kabul Etmeyen Kullanıcılar Neler Yaşayacak?

Yayın Tarihi: 22/02/2021

Ocak ayında WhatsApp’ın duyurmuş olduğu ‘Gizlilik Sözleşmesi İlkesi’ Türkiye gündemine giriş yapmıştı. ‘Gizlilik Sözleşme İlkesi’ ile WhatsApp, kullanıcılarından tepki almasına sebep olmuştu.

Tepkiler üzerine WhatsApp kullanıcılarına WhatsApp hikayeler kısmında ‘gizli olan gizli kalır’ şeklinde kullanıcıların verilerinin güvende olduğunu anlattı.

WhatsApp, ‘Gizlilik Politikasını’ 15 Mayıs tarihine ertelemişti. WhatsApp ‘Gizlilik Sözleşmesini’ onaylamak istemeyen kullanıcılar uygulamayı silerek tepkilerini göstermişlerdi.

WhatsApp, kullanıcıları 15 Mayıs tarihine ertelenen ‘Gizlilik Politikasını’ kabul etmedikleri takdirde nelerle karşılaşacaklarını açıkladı.

Gizlilik sözleşmesinin son tarihi olan 15 Mayıs’ta sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarına gelen mesaj ve aramaların bildirimlerini görebilecek ama gelen bildirimleri yanıtlayamayacak. Böylelikle erişimler sınırlandırılmış olacak.

Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar 120 gün boyunca hesapları aktif durumda görünmeyecek ve bu sürede sözleşmeyi tekrar kabul etme imkanı sağlayacak.  Ancak 120 gün sonra da hesap aktif edilmezse hesap otomatik olarak silinecek. Yedeklenmeyen WhatsApp konuşmalarınız gizlilik sözleşmesinin kabul edilmediği takdirde bir daha ulaşılamayacak.