WhatsApp’a Yeni Gelen Özellik: Instagram Reels Videolarına Erişim

WhatsApp’a Yeni Gelen Özellik: Instagram Reels Videolarına Erişim

Yayın Tarihi: 22/03/2021

Z kuşağının popüler uygulaması TikTok, kısa formatta videolar ile rakip platformları, kendilerini savunmaya almaktan başka çare bırakmıyor.

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz yıl Instagram Reels özelliğini getirmişti. TikTok’a rakip olan Facebook, tabii ki de Instagram Reels özelliğini diğer platformlarına da entegre etmeyi unutmadı. Geçtiğimiz hafta Facebook Reels özelliğinin de geleceğini duyurmuştuk.

Facebook şirketi Instagram Reels özelliğini önümüzdeki günlerde ‘Facebook Reels’ ismi ile Facebook’a entegre edeceğini biliyoruz, şimdi ise Facebook şirketinin bünyesinde barındırdığı çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Instagram Reels özelliğine erişim imkânı sunacak özelliğini entegre etmeye hazırlanıyor.

WABetalInfo ekibi, WhatsApp’a gelecek yeni Reels özelliğine erişim sağlanabileceğini açıkladı. Instagram Reels videolarını WhatsApp uygulaması içerisinden de görüntüleme imkânı sunarak Instagram’a girmeden videolara erişim sağlanabilinecek.

Bu özelliğin kullanıma sunulmasının henüz net bir tarihi yok. Gelecek olan güncellemelerden sonra WhatsApp Reels özelliğinin aktif olacağını tahmin ediliyor ancak dediğimiz gibi net bir tarih henüz yok.

Facebook şirketi bünyesinde barındırdığı diğer platformları da birbirine entegre etmesiyle söz ediliyor. Geçtiğimi yıl Eylül ayından Instagram ile Messenger platformlarını birleştirmişti.