Twitter Yeni Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor

Twitter Yeni Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor

Yayın Tarihi: 18/02/2021

Twitter, beklenen sesli direkt mesaj özelliğini 3 ülkede test ettiğini duyurdu. Şimdilik Japonya, Hindistan ve Brezilya ülkelerinde test aşaması başlatıldı. Kullanıcılar yeni özellik ile 140 saniye ses kaydedebilinebilecek.

Sosyal medya platformları son zamanlarda yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya platformlarında daha önce sesli direkt mesaj özelliği bulunmaktaydı.

Twitter Hindistan Genel Müdürü Manish Maheshwari, yeni sesli direkt mesaj özelliği ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; "Hindistan, Twitter için öncelikli bir pazar bölgesi ve bu nedenle birçok yeni özellik ilk önce ülkemizde test ediliyor. Direkt sesli mesaj özelliği sayesinde kullanıcıların duygularını daha gerçekçi bir şekilde aktarmasına olanak sağlayacağımız için çok heyecanlıyız.”

Test aşamasında olan yeni sesli direkt mesaj özelliği ilerleyen zamanlarda tüm ülkelerin kullanımına açılacağını tahmin ediyoruz.

Yeni ses temelli sosyal ağ olan Clubhouse’ın yükselişi sebebiyle sosyal medya devleri yarış haline girmeye başladılar diyebiliriz.

Geçen hafta yayınlamış olduğumuz blog yazımızda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Clubhouse benzeri ses temelli bir sosyal ağ çıkaracağı iddiaları Bloomberg’in haberinde yer almıştı.