Twitter’ın Yeni Ücretli Üyelik Sistemi: Super Follow

Twitter’ın Yeni Ücretli Üyelik Sistemi: Super Follow

Yayın Tarihi: 26/02/2021

Micro blog platformu olan Twitter, kullanıcılarına yeni ücretli aboneliği olan “Super Follow” özelliğini duyurdu. Kullanıcılarına gelir modeli seçeneği sunan Twitter, reklam hedeflerinde ilerleme amacıyla çalışmalar yapmaya başladı.

“Super Follow” abonelik sisteminde kullanıcılar, takip ettikleri hesapların yayınlamış olduğu ekstra içeriklerden haberdar olmak için bu abonelik sistemlerini tercih etmeleri gerekecek.

The Verge haber ağının yayınladığı bir habere göre “Super Follow” özelliğine erişim için ayda 4,99 ABD doları gibi fiyat belirtileceği söylendi. Fiyat bilgisinin gerçek olup olmadığı kesin bir bilgi değil.

Super Follow özelliğinde verilen yetkiler; bonus tweet’ler ile size özel içerikleri görebilmek, bir toplululk grubuna erişim sağlanabilecek, haber bültenin abonelik ya da takipçisi olduğunuz gruba olan desteğinizi belli edecek rozet yetkileri kazanabilirsiniz.

Twitter, farklı bir özellik sunan içerisinde grupların olacağı “Topluluklar” adında yeni özelliğini de kullanıcılarına duyurdu. Kullanıcılar ilgi alanlarına yönelik gruplar oluşturup veya oluşturulan gruplara katılabilme imkanı sunuyor.

Twitter’ın yeni üyelik aboneliği için net bir fiyat belirtilmedi. Aynı zamanda yayınlanan iki özelliğinde kesin aktifleşeceği tarih henüz bilinmiyor.