Twitter’ın Yeni Özelliği ‘Twitter Spaces’ Android Kullanıcılarına Sunuldu

Twitter’ın Yeni Özelliği ‘Twitter Spaces’ Android Kullanıcılarına Sunuldu

Yayın Tarihi: 04/03/2021

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, yapmış olduğu yatırımlar, getirmiş olduğu yeniliklerle gündemde kalarak yerini koruyor. Şimdi ise Twitter’ın yeni özelliği “Twitter Spaces” ile kullanıcılarına farklı deneyimler elde ediyor.

Spaces özelliği Clubhouse benzeri bir sesli iletişim kurulabilen bir özelliktir. Clubhouse uygulamasının popülerliği diğer sosyal medya devlerini ayağa kaldırmıştı. Twitter, Spaces özelliğini sadece iOS’ta kullanım hizmeti sunuyordu ancak yapılan yeni açıklamalar doğrultusunda “Twitter Spaces” özelliği Android kullanıcılarının da yüzünü güldürecek haberini duyurdu.

Twitter yetkilileri, attıkları tweette yalnızca iOS kullanıcılarının kullanabildiği Spaces özelliğini artık Android kullanıcılarının da başarılı bir şekilde kullanabileceklerini açıkladılar.

Şu an yeni özellik hali hazırda tüm Android kullanıcıların ulaşmış durumda değil ancak mart ayının sonunda tüm Android kullanıcılarının kullanabileceğinin bilgisi de verildi.

Spaces özelliği, Clubhouse’daki gibi kullanıcılarının kendi odalarını/sohbet gruplarını açmaları şimdilik mümkün değil. Yalnızca belirli hesaplar Twitter Spaces özelliğinde sohbet grupları açabilecek. Tüm kullanıcıların kendi sohbet gruplarını açmalarını ne zaman gerçekleşecek kesin bir bilgi verilmedi.