Twitter CEO’su İlk Twetini Bir Türk Satın Aldı

Twitter CEO’su İlk Twetini Bir Türk Satın Aldı

Yayın Tarihi: 08/03/2021

 

Popüler mikro blog platformu Twitter, 2,5 milyon dolarlık tweet konusuyla gündeme geldi. Twitter CEO’su Jack Dorsey ilk tweetini NFT halinde satışa sunacağını duyurmuştu. NFT pazaryeri Valuables’da Jack Dorsey’in tweet’i listelenmişti. Twitter CEO’su Jack Dorsey attığı tweet alıcılardan yoğun ilgi gördü.

Teklifler kısa süre içerisinde 88 bin dolara ulaştı sonrasında 1,5 milyon dolar ve 2,5 milyon dolarla teklif son buldu. Yapılan açık arttırmaya başlangıçta 600 bin dolara ile katılan Brigde_oracle ve Cryptolan’in CEO’su Sina Estavi tweeti almak için yüksek bir meblağ sunarak tweetin sahibi olmaya doğru gidiyor. Sina Estavi, verdiği son teklif ise 2,5 milyon dolar oldu. Böylelikle en yüksek teklifi vermiş oldu.

Sina Estavi, yaptığı bu hareket ile Twitter’ın gündemine girdi. Ülkemizde de birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Sina Estavi, kendisine yapılan mizahi yorumlara Türkçe karşılık vererek takipçilerinin dikkatini çekti.

Sina Estavi’ye ‘Türkçeyi nasıl öğrendin?’ sorusuna cevabı ise “Aslen Türküm” diyerek cevap verdi. Şimdilik kimse Sina Estavi’nin teklifinin üzerine bir teklif sunmadı. Eğer Jack Dorsey bu teklifi kabul ederse tweet’in sahibi Sina Estavi olacak.