TikTok’un Yeni Özelliği: E-Ticaret

TikTok’un Yeni Özelliği: E-Ticaret

Yayın Tarihi: 10/03/2021

Birçok sosyal medya platformları gelecek planları için yeni özellikler getiriyor veya test aşamasında olduklarını dile getiriyorlar.

Instagram’ın başlattığı sosyal medya kullanımı içerisinde alışveriş yapabilme imkanını başarıyla gerçekleştirdi. Bu başarıya kayıtsız kalmayan diğer platform patronları kendi uygulamalarına da getirmeyi planlamaya başladı.

Yeni neslin en popüler platformlarından biri olan TikTok, kullanıcılarına farklı deneyimler sunmak istiyor. TikTok kullanıcıları artık TikTok uygulaması içerisinde alışveriş yapabilecek. TikTok getirmeyi planladığı ‘E-Ticaret’ özelliği ile yayıncılar ve TikTok kullanan Influencer için yeni bir gelir kaynağı olacağı da ortada.

TikTok Influencer’ları gönderilerine yerleştirdikleri bağlantı ile satılan ürünlerden komisyon alacaklar. Böylelikle affilate pazarlamaya da başka bir örnek oluşturmuş olacak.  Instagram uygulamasında olduğu gibi vitrin bölümü de yer alacak.

Canlı yayınlardan çıkartma özelliği ile gelir elde eden yayıncılar şimdi ise tek tıkla ürün satışı yaparak bir başka gelir kaynağı sağlayacak.

TikTok’un e-ticaret özelliği şu an için test aşamasına test aşamaları olumlu sonuçlanırsa e-ticaret sitelerini yerlerini almaya başlayacağını söyleyebiliriz.