Spotify, Locker Room Özelliğini Yeniliyor

Spotify, Locker Room Özelliğini Yeniliyor

Yayın Tarihi: 31/03/2021

Dünyanın en popüler müzik ve podcast dinleme uygulaması Spotify, Clubhouse benzeri bir özellik çıkaracağının sinyallerini verdi. Clubhouse’ın gündeme düşmesiyle birlikte birçok rakip firma da ortaya çıkacağını blog yazılarımızda yazmıştıkç

Facebook ve Twitter Spaces, Clubhouse mantığında yeni ses temelli özelliğini çıkaracaklarını duyurmuşlardı.

Şimdi ise popüler müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, Betty LAbs’ı satın aldığını duyurdu. Spotify, Locker Room özelliğini yeniden tasarlayıp kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Yoğunluklu olarak spor hayranlarının kullandığı Locker Room’un kullanım alanının genişleyeceğinin haberini verdi.

 Locker Room’un yakın zamanda müzik, spor ve kültürel alanda faaliyet göstereceğini belirten Spotify, “Sesin gelecekteki formatını” oluşturacağını belirtiyor.

Spotify AR-GE yöneticisi Gustav Söderstörm; “Spotify kullanıcıları canlı formatlar istiyor, bunu çok yakında milyonlarca kullanıcıya sunacağımız için oldukça heyecanlıyız” şeklinde açıklamada bulundu.

Betty Labs Kurucusu ve CEO'su Howard Akumiah; “Spotify ile sporseverler için en iyi deneyimi sunmaya devam edeceklerini bunun yanında müzik, kültür ve canlı sohbet için muazzam bir platform oluşturacaklarını” belirtiyor.