Reels Özelliği Facebook’a Geliyor!

Reels Özelliği Facebook’a Geliyor!

Yayın Tarihi: 11/03/2021

Sosyal medya platformlarının patronu Facebook, yeni özellikleriyle ve çıkaracak olduğu sanal gerçeklik gözlüğü ile gündemdeki yerini koruyor. Facebook şimdi ise bünyesinde barındırdığı uygulama olan Instagram’ın Reels özelliğini ‘Facebook Reels’ adı altında Facebook’ta kullanıma sunmaya hazırlandıklarını açıklandı.

Facebook Reels’ta ses ve efekt kullanarak 15 saniyelik videolar çekilebilecek. TikTok uygulamasının Hindistan’da yasaklanmasının ardından ‘Facebook Reels’ özelliği Hindistan’da test aşamalarının başlandığı açıklandı.

Yayınlanan Bloomberg haberinde, yeni özelliğin Hindistan’da test aşamasına girilmesinin sebebinin Facebook’un en büyük pazarı olduğundan kaynaklandığına yer verdi.

TikTok, Z kuşağının en yaygın kullandığı uygulama olmasından kaynaklı olarak hala en çok tercih edilen uygulama olmaktan geri kalmıyor. Pasta payının çoğunluğu kaplayan TikTok, Facebook ve Instagram için tehdit olduğu da aşikâr.  Facebook, karşılaştığı bu tehdite boyun eğecek gibi gözükmüyor, sonuçta Clubhouse uygulamasının popüler olduğunu fark eden Facebook yetkilileri, kendi platformlarına da benzer bir özellik getireceklerini de dile getirmişlerdi.

Facebook’un gelecek olan yeni özelliği ‘Facebook Reels’ henüz tüm kullanıcılarına ne zaman entegre edileceğinin kesin bir tarihi bulunmuyor.