Netflix’in Yeni Özelliği ‘’Karışık Oynat’’ Tüm Cihazlara Geliyor!

Netflix’in Yeni Özelliği ‘’Karışık Oynat’’ Tüm Cihazlara Geliyor!

Yayın Tarihi: 21/01/2021

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, içerik bulmanın kolay yolunu kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. 

Netflix, içerisinde birçok dizi ve filmi barındıran, farklı kategorilerde farklı içeriklerle dolu bir çevrimiçi platformdur. Haliyle kullanıcılar izleyecekleri dizi/film için zaman kaybedebiliyorlar, sorunun kolay bir çözümünü Netflix, ‘’Shuffle Play’’ yani ‘’Karışık Oynat’’ özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.  

 

KARIŞIK OYNAT ÖZELLİĞİ NASIL ÇALIŞIR? 

Netflix, arayüzüne yeni bir buton ekleyerek Karışık Oynat özelliğini kullanıcılarına sunacak. Bu özellik kullanıcıların daha önce izlemiş olduğu yapımlara göre yön bulacak ve geçmişteki hareketlerine göre çalışacak.  

Algoritmalar birçok sosyal medya platformlarında da karşımıza sıklıkla çıkıyordu. Netflix, yapay zekayı kullanıcılarına bir nimet gibi sunduğunu da göz ardı etmemek gerekir. 

Özellik geçmiş zamanlarda zaten biliniyordu fakat Netflix, 2021 yılı içinde tüm kullanıcılara ulaşacağını dile getiriyor.  

Netflix’in açıklamalarına göre Karışık Oynat özelliği şu an sadece akıllı televizyon uygulamalarında test edilmekte. Platform, sadece geri dönüşlerin olumlu olduğunu belirtmekle yetindi.