Mark Zuckerberg’ten Yeni VR Gözlük Açıklaması

Mark Zuckerberg’ten Yeni VR Gözlük Açıklaması

Yayın Tarihi: 09/03/2021

Sosyal medya devi Facebook yeni VR ve AR gözlüğü üzerinde çalışmalar yaptığını önceki blog yazılarımızda açıklamıştık. Şimdi ise Facebook CEO’su Mark Zuckerberg çıkaraakları VR gözlük hakkında hedeflerini açıkladı.

The Information podcast yayınına katılan Mark Zuckerberg sanal gerçeklik gelecek yıllarda bize neler sunacak ve gidişatının ne şekilde olacağına dair kendi fikirlerini dinleyicilerine sundu.

 Facebook CEO’su Mark Zuckerberg şu şekilde açıklamada bulundu: “Gelecek versiyonlarla ilgili en heyecanlandığım şeylerden birisi el ve yüz takibi yapabilecek olmaları. Eğer sosyal varlık konusunda heyecanlıysanız bir cihazın yüzünüzü gerçekçi şekilde yansıtacak tüm sensörlere sahip olmasını ve böylelikle güçlü şekilde iletişim kurabilmeyi istersiniz.”

Mark Zuckerberg’in sözlerinin devamında ise şu şekilde ilerledi: “Sanal gerçeklikte hâlihazırda en iyi sosyal deneyimi oluşturmak için bir cihaza mümkün olduğunca çok sensör sığdırmaya odaklanmış durumdayız. Bugün VR ile gelinen noktayı düşündüğümüzde deneyim öne çıkıyor. Gerçekten bazı çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ancak insanların gerçekçi avatarlarını oluşturabildikleri ve avatarlarıyla doğal bir göz teması kurabildikleri bir noktaya gelinmesini istiyorum.”

Facebook'un AR ve VR'den sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Boz Bosworth de "şirketin karma bir gerçeklik ortamı yaratarak uzaktan çalışma ve üretkenliği güçlendirdiğine" şeklinde açıklamada bulundu.