Mark Zuckerberg’in Gelecekle İlgili Dikkat Çekici Sözü: “10 yıl içinde toplantılara ışınlanarak Gideceksiniz”

Mark Zuckerberg’in Gelecekle İlgili Dikkat Çekici Sözü: “10 yıl içinde toplantılara ışınlanarak Gideceksiniz”

Yayın Tarihi: 12/03/2021

Facebook CEO’su Mark Zuckerbeg, attığı her adımla söylediği her sözle gündemde yerini almayı başarıyor. Şimdi ise söylediği son sözle insanların dikkatini çekerek merak uyandırdı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, The Information ile yayınlanan röportajında geleceğe dair tezlerini dinleyicilerine sundu. Geleceğin haberleşme platformunun sanal gerçeklik olacağını dile getirdi. Aynı zamanda sanal gerçeklikle ilgili Facebook platformunun da çalışası olan VR ve AR gözlükleri üzerinde çalışmalar yapacaklarının da bilgisini bizlere sunmuşlardı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı açılamalar şekilde: “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor”   

“Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum.”

Mark Zuckerberg yapmış olduğu açıklamaları şu şekilde sonlandırdı. “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum.”