Jack Dorsey’in İlk Tweeti Satıldı

Jack Dorsey’in İlk Tweeti Satıldı

Yayın Tarihi: 24/03/2021

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey 15 yıl önce atmış olduğu ilk twettini, Türk asıllı Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi’ye sattı. NFT formatında bir açık arttırmayla çıkarılan tweet yaklaşık 3 milyon dolara satıldı.

Popüler mikro blog platformu Twitter, 2,5 milyon dolarlık tweet konusuyla gündeme gelmişti. NFT pazaryeri Valuables’da Jack Dorsey’in tweet’i listelenmişti. Twitter CEO’su Jack Dorsey attığı tweet alıcılardan yoğun ilgi gördü.

Geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey açık arttırmayla ilk tweetini satılığa çıkarmıştı. Açık arttırmaya son teklif olarak Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi, 2,5 milyon dolar teklif ile açık arttırmanın kaderini belirleyen bir teklif sunarak sonucunda kazanan oldu.

Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi’ye Twitter’da bir Türk kendisine yönelttiği soruyla birlikte bir anda adını birçok kişinin duymasını sağladı.

Açık arttırmanın geliri Giving Directly Africa Response adlı yardım fonuna bağılşanacağı açıklandı. Jack Dorsey, yardım fonuna 50 Bitcoin bağışlayarak koronavirüs salgınında etkilenen insanlara yardım da bulundu. Açık artırmayı kazanan Sina Estavi, bu tweet’in Jack Dorsey tarafından imzalanan ve onaylanan dijital sertifikasına sahip olacak.