Instagram, Twitter ve TikTok Hackerlarla Mücadelede

Instagram, Twitter ve TikTok Hackerlarla Mücadelede

Yayın Tarihi: 08/02/2021

Geçtiğimiz hafta Instagram’ın “yakın zamanda silinenler” adındaki özelliği ile ilgili yazımızı yayınlamıştık. İnstagram, bu özelliğini çıkartmasının bir sebebi ise hackerların, Instagram kullanıcılarının hesaplarını ele geçirmesini engellemek olduğunu da belirtmişti.

Instagram ve birçok sosyal medya platformu hackerlarla karşılaştıkları sorunlarla baş etmeye çalışmaktadırlar.

Hacker sorunlarıyla karşılaşan Twitter, Instagram ve TikTok, OGUsers hackerlarına karşı iş birliği yapmaya başladı.

 

Facebook yetkililerinden biri konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün, OGUsers forumunun üyelerine bağlı yüzlerce hesabı platformumuzdan kaldırıyoruz. Instagram topluluğunu taciz ediyor, gasp ediyor ve zarar veriyorlar. Instagram kullanıcı adlarından kar etmelerini zorlaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.”

 

OGUsers, geçtiğimiz aylarda Apple, Elon Musk ve Barack Obama hesaplarının hacklenmesinin arkasındaki güç olduğunu da söylemek gerekir. Hackerlar, bu sayede bitcoin dolandırıcılığı yapmaktadır.

 

 

Bir TikTok yetkilisi yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Gerçek olmayan davranışları bulmak ve durdurmak için devam eden çalışmamızın bir parçası olarak, yakın zamanda kanuna aykırı olarak hesaba el koymak için kullanılan bir dizi TikTok kullanıcı adını geri aldık. Üçüncü şahıslarla ve sektördeki diğer kişilerle iş birliği yapmak da dahil olmak üzere kötü aktörlerin sürekli gelişen taktiklerinin önünde olmaya odaklanmaya devam edeceğiz.”