Instagram Reels’ın Yeni Özelliği: Remix

Instagram Reels’ın Yeni Özelliği: Remix

Yayın Tarihi: 01/04/2021

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıl ağustos ayında Reels özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Instagram, z kuşağının yoğunluklu kullandığı TikTok platformunun kısa video formatından esinlenerek Reels özelliğini çıkardığıyla gündemde yerini almıştı.

Instagram Reels için yeni bir özellik getirdi. Instagram Reels’ın yeni özelliği olan Remix ile diğer Reels kullanıcılarının videolarını kendi Reels videolarına birleştirerek tekrar yayınlayabilecek.  Remix özelliği, TikTok’un Düet özelliğini akla getirdiğini de söyleyebiliriz.

Reels videosuyla Remix yapmak için yapmanız gereken öncelikli olarak menü ikonuna tıklamak gereklidir.

 Instagram Reels, daha önceden kaydedilmiş videolar ve yeni kaydedecekleri videoları kullanabilme imkanı sunuyor.

Aynı zamanda Reels kullanıcıları ses, efektler ve oynatma hızını diledikleri gibi ayarlayabiliyorlar. Remix özelliği standart olarak açık şekilde sunulurken, eski paylaşımlar için bu özelliği manuel bir şekilde aktif etmek gerekmektedir.

Reels kullanıcıları kendi Reels videolarını Remix olarak kullanan diğer kullanıcıların yayınlamış olduğu videoları ‘Aktivite’ sekmesinden görebilecekler. Yayınlanan Remix videoları profildeki Reels sekmesinde gösterilecek.