Instagram, Dikey Akışta Hikayeler Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Dikey Akışta Hikayeler Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Yayın Tarihi: 05/02/2021

Popüler sosyal medya platformu Instagram, son zamanlarda yeni özellikleri ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Şimdi ise başka bir özelliğinin üzerinde çalışmakta, sıklıkla kullanılan Instagram hikayeler özelliğinin, TikTok uygulamasının formatına benzetilerek hikayelerin artık dikey akış halinde kullanıcılarına sunulması üzerine çalışmalara başladı.

Instagram önceki güncellemelerinde ise TikTok’un mantığına benzer olan özelliği Reels’i kullanıcılarına sunmuştu.

Twitter kullanıcısı Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen özellik; şu an için hala prototip aşamasında. Özelliğin ne zaman test edileceği ve yayına alınacağı ise henüz beli değil. Instagram sözcüsü özellik ile ilgili yaptığı açıklamada: "Bu erken dönem bir prototip ve henüz Instagram'da test edilmiyor." dedi.

Instagram yöneticisi Adam Mosseri, Reels'in henüz istediği noktada olmadığını Ocak ayında verdiği röportajda şöyle anlatmıştı: 

‘’Henüz Reels'den memnun değilim. Hem insanların içerik paylaşımı hem de içerik tüketimi açısından büyüyoruz, ancak daha önümüzde uzun bir yol var. Ve TikTok'un bu alanda bizden önde olduğu konusunda dürüst olmalıyız.’’