Instagram, Canlı Yayındaki Kişi Sayısını Arttırdığı Özelliği: Live Rooms

Instagram, Canlı Yayındaki Kişi Sayısını Arttırdığı Özelliği: Live Rooms

Yayın Tarihi: 02/03/2021

Sosyal medyanın popüler platformu Instagram, canlı yayındaki kişi sayısını arttırdı. Özellikten önce 2 kişi canlı yayında aynı anda kalabiliyorken şimdi ise ‘Live Rooms’ özelliği ile aynı anda 4 kişi canlı yayın yapabileceğini duyurdu.

Live Rooms özelliği ile 2 kişi ile yapılan canlı yayınlarda 4 kişiye yükseltti. Facebook şirketinin altında olan sosyal medyanın popüler platformu Instagram, kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak istediklerini ortaya koyuyor.

Instagram, bu özelliği ile Clubhouse’ı hatırlattı da diyebiliriz. Yeni ses temelli sosyal ağ platformu olan Clubhouse, en fazla 10 kişiye kadar konuşmacı olma imkanı sunuyor bunun yanı sıra 8.000 kişiye kadar odaların içerisinde kullanıcı alıyor.

Instagram Live özelliği, Clubhouse’a erişim sağlayamayan android kullanıcılarının ve davetiyesi olmayan iOS kullanıcılarına kolaylık sağlayacağının farkındayız.

Tabii ki iki farklı uygulamanın birebir aynı hizmetleri sundukları söylenemez.  Instagram, Live Rooms özelliği ile görüntülü bir hizmet sunarken Clubhouse, kullanıcılarının yalnızca ses tabanlı iletişime geçilmektedir.