Instagram Birçok Kullanıcının ‘Beğeni Sayısını’ Gizledi

Instagram Birçok Kullanıcının ‘Beğeni Sayısını’ Gizledi

Yayın Tarihi: 03/03/2021

Popüler sosyal medya devi Instagram, geçmiş açıklamalarında kullanıcılarının paylaşmış oldukları gönderilerinin, beğenin sayısının ilerleyen güncellemelerde artık görünmeyeceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamanın üzerine birçok kullanıcıların gönderilerindeki beğeni sayılarını gizlemişti.

Instagram beğeni sayılarını bir hata sonucu gizledi. Geçtiğimiz gün Instagram kullanıcılarını şaşırtan bir olay gerçekleşti, Instagram, kullanıcılarının gönderilerindeki beğeni sayılarını gizledi.

Sebebi kullanıcılar tarafından anlaşılmayan durumu Instagram yetkilileri açıkladı. Beğeni gizlenmelerinin sebebinin bir hata sonu gerçekleştiğini Instagram yetkilileri açıkladılar. Test aşamasındaki sürecin hata sonucu fazla sayıda kullanıcıları test aşamasına girdiği söylendi.

Instagram yetkilileri, beğeni sayısının gizlenmesinin bir hata oluğunu itiraf ettiler. “Yeni bir özelliği test ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundular. Bir önceki blog yazımızda Instagram’ın ‘Live Rooms’ özelliğini duyurduğunu yayınlamıştık. Instagram kullanıcılarına kaliteli deneyimler sunmak isterken hatalarla da karşı karşıya kalabiliyor. Yeni özelliğinin test aşamasında olduğunu söyleyen Instagram yetkilileri özelliğinin ne olduğunu henüz açıklamadı.