Faceebook’un Nazik İnsanlara Özel Uygulaması ‘Sparked’

Faceebook’un Nazik İnsanlara Özel Uygulaması ‘Sparked’

Yayın Tarihi: 19/04/2021

Sosyal medyanın patronu Facebook, yeni çıkaracağı uygulamasının test aşamasını başlattı. Facebook ‘nazik’ insanların ön planda olduğu bir flört uygulaması çıkaracak. Facebook çıkaracağı uygulamanın adını ‘Sparked’ olarak belirledi.

Sparked, Facebook kullanıcıları başka insanlarla videolu bir şekilde görüşme sağlayabilecekler. Görüşmeler ilk etapta 4 dakika sürecek ancak birbirlerinin enerjileri uyuşursa ileri bir tarihe tekrar bir görüşme ayarlayabilecekler. Bu da sizin 4 dakikadaki samimiyetiniz ve uygulamanın ana amacı olan ‘nazik’ bir insan iseniz görüşmelerin devamının gelebileceğini gösteriyor.

En çok bilinen flört uygulaması Tinder işleyişinin aksine uygulamada sağa veya sola kaydırma hareketleri bulunmuyor. Facebook bünyesinde olan Sparked, Facebook giriş bilgileriniz ile giriş yapılıyor.

Uygulamayı kullanmak aslında o kadar da basit değil. Sparked uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza birtakım sorular çıkıyor ve o soruları yanıtladıktan sonra uygulama yetkilileri yanıtlamış olduğunuz soruları değerlendiriyor ve uygulamayı kullanmanıza izin veriyor.

Facebook’un yeni uygulaması Sparked henüz Google Play Store veya App Store’da yayınlanmadı ve ne zaman yayınlanacağına dair ne bir tarih belirtilmedi.