Facebook, Clubhouse Benzeri Özelliğini Doğruladı

Facebook, Clubhouse Benzeri Özelliğini Doğruladı

Yayın Tarihi: 25/03/2021

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Facebook, geçtiğimiz günlerde gündemden düşmeyen yeni platform Clubhouse’a rakip olacağının sinyallerini vermişti.

Clubhouse, ses temelli yeni bir sosyal ağ olarak insanların kısa sürede yoğun taleple kullandığı platform haline gelmişti. Clubhouse’da bir profil oluşturmak için öncelikle iOS kullanıcısı olmak sonrasında ise giriş davetiye linkine sahip olmanız gerekiyor.

Facebook, Clubhouse’a duyulan yoğun ilgiyi es geçmeyerek karşısına bir rakip olarak çıkmaya hazırlanıyor. Yalnızca iOS kullanıcıları ve davetiyesi olan kişilerin kullanabildiği bu platform, davetiyesi olmayan ve Android kullanıcıların dışarıdan seyrettiği bir hal almıştı. Facebook bu açığı görerek rakip firma olmanın adımlarını atıyor. Facebook, herkesin erişebileceği yeni ses temelli sosyal ağını çıkaracağı iddialarını doğruladı.

Şimdi ise Facebook’un yeni çıkaracağı özelliğinin görüntüleri Clubhouse benzerliğiyle gündeme geldi. Facebook yetkilileri, elde edilen görüntülerin yeni özellikle ilgili olduğunu doğruladı ancak görüntülerin son sürümünü temsil etmediğini de dile getirdi.

Facebook, yeni özelliğini ilerleyen zamanlarda kullanıcılarının hizmetine sunacak. Facebook, istediği ilgiyi görecek mi? Ondan emin değiliz ancak yeni gelen tüm özelliklerin başka platformlardan olduğu gibi aldığını da biliyoruz. Facebook, özgün olmasa da yoğun ilgi gören özellikler karşısında neden yenisini eklemesin ki. Clubhouse, ilerleyen zamanlarda Android kullanıcılarının da platforma erişebileceğinin müjdesini vermişti.