Facebook, Akıllı Gözlük Teknolojisiyle Yüz Tanıma Özelliği Mi Sunuyor?

Facebook, Akıllı Gözlük Teknolojisiyle Yüz Tanıma Özelliği Mi Sunuyor?

Yayın Tarihi: 01/03/2021

Sosyal medyanın patronu olan Facebook’un akıllı gözlük geliştirmeye başladığının bilgisini daha önceki blog yazımızda vermiştik.  Facebook, Ray-Ban markasıyla birlikte arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştireceğini duyurdu ancak ne zaman çıkacağını ve nasıl bir görüntüye sahip olacağını bilmiyoruz.

Facebook'un Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik bölümünün başkan yardımcısı Andrew Bosworth tarafından açıklama yapıldı. Facebook, VR gözlüğü için yüz tanıma teknolojisinin de içerisinde barındırabileceğinin bilgisini verdi ama kesin bir bilgi niteliğinde değil.

Facebook yetkilisi Andrew Bosworth, instagram soru-cevap etkinliğinde AR ve VR gözlüğünün bu yıl içinde çıkarılabileceğini söyledi. Yetkili, bu özelliğin insanların rahatsız olacağını hissettikleri zaman bu özelliği koymayacaklarının da bilgisini verdi.

Açıklamalarına devam eden Andrew Bosworth, yüz tanıma özelliği hakkındaki en büyük şüphenin artırılmış gerçeklik ürünlerinin kamera ve mikrofonlarının her zaman açık olmasından kaynaklı olduğunu söyledi.