Clubhouse’da Para Kazanma Devri Başlıyor!

Clubhouse’da Para Kazanma Devri Başlıyor!

Yayın Tarihi: 23/03/2021

Ülkenin gündemine yerleşerek adını duyuran popüler uygulama Clubhouse, şimdi ise kullanıcılarına yeni gelir modeli oluşturmayı hedefliyor. Clubhouse, profiline sahip olmak için iOS kullanıcısı olma şartı ile de birçok tartışmalara konu olmuştu. iOS kullanıcısı olmasıyla da kalmayıp, profil oluşturmak için de davetiyeniz olması gerekmekte.

Clubhouse, Twitter üzerinden açıkladığı yeni özellikle birlikte artık kullanıcıları platform üzerinden para kazanabilecek. Clubhouse, açıkladığı haberle birlikte yeni gelir modeli olan özelliğinin henüz test aşamasında olduğunu duyurdu.

Clubhouse’un yeni programı Clubhouse Creator First, şimdilik 20 içerik üreticileriyle başlangıç yapılacak. Clubhouse Creator First programı ile birlikte içerik üreticileri markalarla buluşarak kitlelerine hitap edebilecekler böylelikle içerik üreticilerine yeni bir gelir modeli oluşuyor diyebiliriz.

Clubhouse Creator First için 20 içerik üreticilerinin seçimi için Twitter’da atılan bir tweet üzerindeki bağlı linki ile içerik üreticileri başvuru yapabilecekler. Aynı zamanda başvuru süreçlerinde içerik üreticilerinin günlük erişim sayıları, içerik türleri ve 3 dakikalık bir ses kaydı talep edildi. Başvuruların son tarihi 31 Mart.

Şimdilik kazanılan paranın miktarı ve nasıl kazanılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Hali hazırda yalnızca iOS kullanıcılarına özel bir uygulama olarak kullanılmaya devam ediyor. Android kullanıcılarının ve davetiyesi olmayan iOS kullanıcıları uygulamaya erişim sağlayamıyor.