Clubhouse, Android Cihazlara Geliyor!

Clubhouse, Android Cihazlara Geliyor!

Yayın Tarihi: 14/04/2021

Yeni ses temelli popüler uygulama Clubhouse, Android kullanıcılarını sevindiren haberini yayınladı. Clubhouse yazılım geliştiricisi Mopewa Ogundipe, uygulamanın yapım sürecini “Nasıl başladı/Nasıl gidiyor?” akımına ayak uydurarak sosyal medyasında paylaştı.

Clubhouse, bu yılın yükselen ismi olmaya devam ediyor. Clubhouse, yalnızca iOS kullanıcıların ve davetiyesi olan iOS kullanıcılarının erişime sundu. Bu durumun Android kullanıcılarını etkilediğini ve bunun bir açık olarak farkına varan rakip firmalar, Clubhouse benzeri özellikler çıkaracağını duyurdular.

Ses temelli ağ, hali hazırda yalnızca iOS kullanıcıların erişimine izin veriyor. Şu an için iOS kullanıcılarının erişime sunulsa da yayınlanan ekran görüntüsü ile yakında Android kullanıcılarının da erişimine sunulacağının haberi duyuldu.

Clubhouse, rakiplerinin önüne geçmesini istemedi ve Android kullanıcılarının da Clubhouse’a erişim sağlayabileceğinin müjdesini Android arayüz ekran görüntüsü ile verdi.

Uygulamanın beta sürümünün henüz ne zaman yayınlanacağının kesin tarihi bilinmiyor. Araştırmacı Morgan Evetts, Android kullanıcılarının karşısına mayıs ayında çıkacağının iddiasında bulundu.