Clubhouse’a Rakip Sosyal Medya Devi: Facebook

Clubhouse’a Rakip Sosyal Medya Devi: Facebook

Yayın Tarihi: 12/02/2021

The New York Times’ın haberine göre Facebook, Clubhouse benzeri bir sosyal medya platformu çıkaracağı iddialarını öne sürdü.

İnsanların odalar kurarak konuşmalarını sağlayan, sese dayalı uygulama Clubhouse, son günlerin tüm dünyada en hızlı yayılan sosyal medya mecrası oldu.

Sosyal medya devi Facebook, birçok sosyal medya platformunu bünyesine alarak rakiplerini azalttığının bilincindeyiz. Şimdi ise son zamanların popüler ‘Ses Temelli Ağı’ olan Clubhouse’a rakip olabileceği bir platformu ortaya çıkaracağı The New York Time’ın haberlerinde yer aldı.

The New York Time haberinde Facebook projesinin kullanıcılar için ses tabanlı sohbet odaları oluşturmayı amaçladığını, fakat hala ilk aşamalarda olduğunu bilgisi paylaşıldı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Clubhouse’a katılarak arttırılmış ve sanal gerçekliğin geleceği hakkında konuşmak için bir odaya girmesi sonucunda bu platforma ilgi duymuş olacak ki Clubhouse benzeri bir uygulamanın çıkarılacağı konusu The New York Time haberinde yerini aldı.

The New York Times haberine göre Facebook’un çıkaracağı yeni ses temelli sosyal ağın isminin ‘Fireside’ olacağı iddiası sunuldu.