Apple, ilk VR Gözlüğü 2022 Yılında Çıkacak

Apple, ilk VR Gözlüğü 2022 Yılında Çıkacak

Yayın Tarihi: 22/01/2021

Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili haber Bloomberg’de yer aldı. Sızdırılan bilgilerde, Kaliforniya merkezli Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğünün 3 boyutlu bir deneyim sunacağı söyleniyor. 

Bloomberg'den Mark Gurman, Apple kullanıcılarını heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu. Gurman'ın yaptığı açıklamalara göre Apple, 2022 yılında ilk sanal ve artırılmış gerçeklik destekli gözlüklerini piyasaya sürecek. Olağanüstü özelliklere sahip olacağı aktarılan gözlüklerin Sony ve Facebook’un sanal gerçeklik gözlükleriyle ciddi bir rakip olma yolunda ilerliyor. 

 

 

Apple, VR gözlüklerinin aynı zamanda kullanıcının sadece el hareketleriyle yazılar yazmasına olanak tanıyacağı ve bunun da benzersiz bir deneyim olacağını belirtiyor. 

Mark Gurman’ın belirttiğine göre, Apple’ın sanal ve artırılmış gerçeklik gözlükleri, 3 boyutlu bir deneyim sunacak. Gözlüklerin, film izlemek, oyun oynamak ve iletişim kurmak için kullanılabileceği söyleniyor. Apple’dan beklendiği gibi, yeni gözlükler premium olacak. 

Apple’ın merakla beklenen gözlük setleri, her Apple mağazasında günde en fazla 1 adet satacak. Fiyatlarının yüksek olması beklenen gözlük setlerinin 300 ila 900 dolar fiyata satışı gerçekleşeceği söyleniyor.